0

اعتیاد

اعتیاد

متاسفانه اعتیاد، گریبان گیر این روز های جامعه ما شده است و ما می خواهیم در این مقاله به «ترک اعتیاد به مواد مخدر» بپردازیم.

اعتیاد از ماده عود به معنی بازگشت پی در پی عمل می باشد. در اعتیاد تا حدود زیادی اراده نیز ضعیف میگردد، آنچه که در اعتیاد به عنوان عنصر مهم شناخته شده تکرار عمل است.

این تکرار از دو منبع سرچشمه می گیرد بدن و روح  همچنین بارها گفته ایم برای حل بیماری های بدنی و روحی، به هردو باید توجه داشته باشیم. برای صاف کردن خون و خارج کردن سموم از بدن معتاد به سیگار و تریاک و … باید از مواد طبیعی مانند عناب  و غیره استفاده کرد.
حجامت نیز نقش عمده ای میتواند در این موضوع ایفا کند.

با استفاده از سبزیجاتی چون ترب و میوه هایی مانند هندوانه و همچنین مصرف مداوم آب، می توان کلیه هارا وادار به خروج سم از بدن نمود.

و اما از جهت روحی چند نکته قابل ذکر است: 

1) محل کشیدن سیگار یا دیگر مواد مخدر را باید عوض نمود.

2) زمان مصرف نیز تغییر یابد.

3) همچنان که اعتیاد به تدریج صورت میگیرد ، ترک آن نیز باید تدریجی باشد لذا با تعیین جدولی مشخص و کم کردن های پی در پی که فشار بر بدن و اعصاب نیز وارد نسازد، می توان به راحتی از این معضل خلاصی یافت. برای این کار مقداری
نخود تهیه کرده و در هر مرتبه کشیدن یکی از آنها را کنار بگذارید در پایان همه را در یک ظرف قرار دهید، روز بعد یکی دو عدد یا بیشتر از تعداد آنها کم کنید. و هر روز همین عمل را ادامه داده تا آنکه در پایان دو ماه بدون مشکل ترک شود.

4) بیکاری عامل اصلی اعتیاد است. اگر معتاد بتواند به کاری مشغول شود خصوصا کار هایی که اشتغالات روحی و بدنی  در آن زیاد باشد به راحتی می تواند ترک نماید.

5) ترک تریاک در تابستان بسیار راحت تر از زمستان است.

6) بسیاری از معتادان به واسطه حفظ آبرو از رفتن به مراکز ترک اعتیاد امتناع میورزند این عمل موجب تشدید بیماری گشته و هرچه زودتر باید به فکر چاره بود . زیرا معتاد بودن آبروی بیشتری می برد تا رفتن به مراکز ترک اعتیاد.

7) رفاقت با معتاد و نیز مجالست و هم نشینی با آنها نقش عمده ای در اعتیاد و طولانی شدن آن دارد؛ لذ حتما از معاشرت با این افراد باید دوری جست تا زمینه برای ترک کردن آماده شود. از همین روی است که معتادان در محله های توضیع،
بیشتر است تا قسمت های دیگر. آنچه که باعث شده اعتیاد بیش از همه بیماری ها موجب ضرر گردد. ضعیف شدن قدرت اراده و به دنبال آن به آتش کشیدن تمامی هستی و نیاز های اولیه خانواده است لذا معتاد نه مریض است و نه مجرم بلکه مریض مجرمی است که باید معالجه شود و پاسخگوی
عمل خویش نیز باشد.

8) این نکته فراموش نشود، مواد مخدر تدریجی عمل می کند لذا هرچه زمان مصرف آن طولانی تر باشد پیشرفت آن نیز بیشتر خواهد بود برای همین گفته اند که تریاک را اول معتاد می کشد و بعدا تریاک است که اورا خواهد کشید.

9) ورزش و مسافرت دو عامل اصلی و بسیار مهم در ترک اعتیاد می باشد.


برای افزودن دیدگاه باید شوید.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *