117 روز پیش

زنجبیل

زنجبیل

نام گیاه زنجبیل
نام علمی Zingiber officinale
نام لاتین Ginger
اسامی دیگر ginger root
دانسته های متداول

تیره: زنجبیلیان (Zingiberaceae)

گروه مصرفی: ضد التهاب ها، بادشکن ها، ضد تهوع ها

این گیاه به صورت علفی بوده و ارتفاع آن به نیم متر می رسد. این گیاه خزنده است و به میزان زیاد ریزوم دارد. از دسته گیاهان ضخیم محسوب شده و به صورت شاخی شکل است. در نظر داشته باشید که ساقه ها آن به صورت ریزوم بوده و دارای برگ های نازک و سرنیزه ای هستند. برگ ها حالت خزان شوندگی دارد و گل های سفید و همینطور زرد هستند. بر روی سنبله ها گل های طویل وجود دارد.

بخش دارویی

ریزوم ( خشک شده )

روش جمع آوری و نگهداری

ریزوم زنجبیل به طور کلی در اواسط فصل گل دهی باید جداسازی شده و نیاز به دمای ۵۰ درجه سانتی گراد برای خشک شدن آن است.برای خشک شدن نیاز به نور خورشید می باشد. شما می توانید این محصول را به صورت پودر شده داخل ظروف در بسته بریزید و باید قطعاً دور از نور خورشید قرار بگیرد. گرمای زیاد برای آن مشکلساز است. در صورت رهایت روش نگهداری می تواند حتی بیش از ۸ ماه نیز دوان دارد.

شما می توانید زنجبیل را قطعه قطعه کنید و به مدت یک ماه در یخچال نگهداری کنید. برای صادرات زنجبیل عموماً از ریزوم های گیاه به صورت نارس استفاده می شود

رنگ پوست آن سبز بوده و باید در انبارها نگهداری شود تا زمان عرضه آن برسد.


محل رویش

آسیا ، آمریکا

محل رویش در ایران

وارداتی

ویژگی های گیاه

ریزوم های گیاه به صورت گزنده هستند و عطر بسیار عالی دارند. بازو های گیاه ۵ سانتی متری هستند که به صورت دست مانند بیرون زده اند. دست ها دارای مغز هایی به رنگ زرد هستند پوست آن قهوه ای رنگ بوده و البته تا حدی نیز به سفید مشابه است. سنبله گل ها نیز از ریزوم ها نشأت می گیرد.

مزاج گیاه ندارد
درجه مزاج ۰
مصارف سنتی

نفخ 

سرفه های خلط دار

اسهال

سوء هاضمه

دانسته های پزشکی

این گیاه دارای روغن فرار بوده و در آن جینجرول و زینجبیرول وجود دارد، این ماده ها معطر هستند و دارای رایحه ای بسیار تند می باشد. گیاه دارای اثرات ضد تهوع بوده و التهاب را از بین می برد و سبب می شود که میکروب ها و چربی ها از بدن دفع شود.

از دیگر خواص آن می توان به اثرات ملین بودن اشاره کرد.

موارد اثبات شده

زنجبیل را می توانید به همراه دارچین مصرف کنید تا غذای شما هضم شود. در نظر داشته باشید که زنجیل از دسته موثرترین کاهنده های گازهای روده ای می شود و برای عضلات روده بسیار آرامبخش است و سبب شل شدن روده می شود.

در ایالات متحده یک سری تحقیقات صورت گرفته است برای اینکار از ۱۸ مردن و زن استفاده شده است که به بیماری حرکت دچار بودند، به این ترتیب سه تقسیم بندی صورت گرفته است و به دسته اول به میزان ۱۰۰ میلی گرم داروی ضد تهوع به مام هیدرینات تجویز شد. گروه دوم دارای ۹۴۰ میلی گرم پودر زنجبیل بوده و برای گروه سوم نیز دارونما در نظر گرفته شد به این ترتیب هر یک از گروه ها را بر روی صندلی های چرخان قرار دادند مشخص شد گروهی که زنجبیل خورده اند توانسته بعد از ۵ دقیقه و نیم ، گروه دیمن هیدرانات بعد از ۳ دقیقه و گروه دارونما بعد از یک دقیق به دلیل تهوع صندلی را ترک کردند.

افرادی که برای بر طرف ساختن تهوع و استفراغ از داروهای شیمیایی استفاده می کنند به طور مستقیم بر روی اعصاب آنها تأثیر گذاشته می شود اما استفاده از زنجبیل سبب می شود که واسطه ای بین محرک معده و مغز ایجاد شود به این ترتیب میزان اسید معده و هورمون های گوارشی و سموم بدن از بین می رود.

 

زنجبیل سبب می شود که تهوع و استفراغ دوران بارداری پیش از ۲۰ هفتگی به طور دقیق مهار شود. البته بر روی اثرات این دارو هنوز هم یک سری نظرات موافق و مخالف وجود دارد. زنجبیل از دسته ترکیبات بسیار قوی محسوب می شود که التهاب را از بین می برد در این گیاه  جینجرول وجود دارد که برای بیمارانی که درگیر مشکل التهاب مفصل مانند آرتریت هستند سبب کمتر شدن درد و خشکی های صبحگاهی می شود.

کمیسیون E ( مرجع تائید کننده )

بیماری مسافرت ( تهوع و استفراغ و کاهش فشار خون در حین سفره های دریایی ، زمینی یا هوایی )

مشکلات گوارش

کم اشتهایی

آیورودا ( طب هند )

سوء هاضمه

التهاب گلو

بی اشتهایی

طب ایرانی اسلامی

این گیاه گرم از مرتبه آخر درجه سوم و خشک در درجه دوم است و در موارد زیر کاربرد دارد :

معده سرد 

رطوبت حلق

کبد سرد

ضعف جنسی

طب چین

استفراغ

تنفس بریده بریده ( احتمالاً )

تهوع

سرماخوردگی 

عوارض جانبی

مصرف مقادیر توصیه شده با عارضه ای همراه نیست .

موارداحتیاط

زخم معده

زخم معده

افراد مبتلا به سنگ های کلیوی به خصوص سنگ اگزالات کلسیم

مصرف بیش از اندازه

مصرف بیش از ۶ گرم روزانه موجب سوزش معده ، زخم معده ، آریتمی قلب ، بثورات جلدی و ضعف سیستم اعصاب مرکزی می شود .

تعداد دفعات مصرف

از این گیاه فرآورده های دارویی مانند کپسول های ۱۰۰ و ۱۰۰۰ میلی گرمی تهیه می شود. قرص های مکیدنی آن نیز روانه بازار شده اند و البته آدامس و بیسکوییت هایی که دارای عصاره زنجبیل هستند که نیز عرضه و به فروش می رسد.

شما می توانید عصاره و یا روغن زنجبیل را برای تهیه چای استفاده کنید.

روش دیگر مصرف آن به صورت دم کرده است، در نظر داشته باشید که به این منظور باید نصف ق چ از پودر زنجبیل را به ۳۰۰ میلی لیتر آب جوش اضافه کنید و ۲۰ دقیقه زمان نیاز است تا محلول صافی تهیه شود. در نظر داشته باشید که بهترین زمان مصرف آن پس از غذا بوده و به میزان ۳ فنجان در طول روز استفاده از آن کافی است.

توجه: افرادی که دچار تهوع می شوند می توانند به میزان یک الی دو قطعه یک سانتی متری از زنجبیل را دم کرده و در طول روز دو الی سه بار مصرف کنند این روش سبب می شود که تهوع برطرف شود.

افرادی که مبتلا به استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید هستند باید در حدود نیم سانتی متر از زنجبیل را به غذای خود اضافه کنند و روند مصرف را به مدت یک سال ادامه دهند.

این مواد برای تهوع و استفراغ مورد استفاده قرار می گیرد و افرادی که شیمی درمانی شده اند باید ۵/۱ گرم از آن را به صورت روزانه مصرف کنند.

در نظر داشته باشید که اگر در طول سفر دچار تهوع می شوید می توانند نیم ساعت قبل از سفر نیم گرم از پودر و یا کپسول آن را مصرف کنند.

شما می توانید برای سوء هاضمه و یا نفخ به میزان ۲ الی ۴ گرم از پودر و یا کپسول آن را مصرف کنید.

روش استفاده

خوراکی

موارد منع مصرف

بارداری ( به خصوص بعد از ۲۰ هفتگی )

ابتلاء به سنگ صفرا

مصرف کنندگان ضد انعقادی مانند وارفارین ، آسپرین و هپارین .

شیردهی

تداخل دارویی
اولمسارتان
داروهای جایگزین
مصلح
برچسب ها زنجبیل

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *