بازگردانی کالا

بازگرداندن کالا

قوانین بازگشت کالا از سایت عافیت بازار، مطابق با قوانین تمامی سایت های فروشگاهی اینترنتی می باشد. علاوه بر قوانین مربوطه، مدیریت محترم مجموعه بزرگ عافیت بازار، جهت رفاه حال مصرف کنندگان و مشتریان خود، قوانین دیگری به کار بسته است تا از این طریق بتواند، خریدی مطمئن تر را برای آن ها به ارمغان بیاورد. از جمله این قوانین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در صورت هرگونه خرابی و یا شکستن وسایل ارسال شده برای مشتریان، آن ها می توانند ظرف مدت 24 ساعت بعد از تحویل، با بخش پشتیبانی تماس گرفته و نسبت به تعویض و یا بازپس دادن آن، اقدام نمایند.
 • در صورتی که مشتری، نسبت به خرید خود دچار پشیمانی شده باشد و در زمان تحویل به این باور برسد، در صورت باز نکردن پلمپ شرکت پست، تا 24 ساعت می تواند آن کالا را مرجوع کرده و نسبت به بازپس گیری وجه خود با قسمت پشتیبانی تماس حاصل نماید. در این مورد هزینه پست و ارسال آن بر عهده مشتری است.
 • سایت عافیت بازار تا 3 روز طبق قوانین کالاهای فروخته شده را پس خواهد گرفت. بند های آن به شرح زیر می باشند:
 1. آسیب‏‏ و یا ایراد فیزیکی و فنی باید حداکثر تا ۱ روز کاری پس از دریافت کالا، از طریق شماره پشتیبانی‌ (91027270 -021 ) یا ایمیل، به فروشگاه عافیت بازار اطلاع داده شود.
 2. این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. 
 3. پس از دریافت و پذیرش کالا توسط فروشگاه عافیت بازار، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت کاری زمان خواهد برد.

 

 • اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت عافیت بازار مغایرت داشته باشد:
 1. وجود مغایرت، باید حداکثر طی ۲۴ ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش فروشگاه عافیت بازار‌ از طریق تلفن یا ایمیل اطلاع داده شود. 
 2. اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود بوده و از آن استفاده نشده باشد.
 3. در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
 4. تمامی سفارشات از طریق پنل کاربری هر مشتری قابل پیگیری هستند. هر سفارش تا قبل از ارسال از انبار، قابل لغو کردن می باشد. در این حالت، مشتری هیچ هزینه ای را پرداخت نخواهد کرد.

 

در صورتی که هیچ کدام از موارد بالا وجود نداشته باشد، فروشگاه عافیت بازار هیچ گونه مرجوعی را نمی پذیرد. در صورتی که کالای خریداری شده از جمله کالاهای لوکس محسوب شود، بازپس گیری آن تنها با تایید کارشناس فروش امکان دارد و آن هم تنها در صورت باز نکردن پلمپ بسته ارسالی از سوی شرکت عافیت بازار است. توجه داشته باشید هر گونه تغییر در بسته بندی کالا، سبب نقض قوانین بالا شده و شرکت به هیچ عنوان محصول ارسال شده را مرجوع در نظر نمی گیرد.

 

کالای مرجوع شده را چگونه ارسال نماییم؟ 

توجه داشته باشید، که از ارسال هرگونه کالایی بدون هماهنگی با کارشناس فروش سایت عافیت بازار، خودداری کنید و قبل از هر گونه اقدامی با بخش فروش تماس حاصل نمایید .(شماره تماس 02191027270).

 • دقت داشته باشید که هر گونه نوشتن و یا آسیب رساندن به کارتن اصلی کالا، گارانتی بازپس گیری آن را از بین خواهد برد.
 • پشت فاکتور ارسالی از سوی شرکت، مشکل کالا را ذکر کرده و همراه با محصول، آن را ارسال نمایید. اگر به درخواست مشتری برای وی فاکتوری ارسال نشده باشد، باید از پیش فاکتوری که برای مشتریان ایمیل می شود، پرینت گرفته و در پشت آن عیب کالا را ذکر نمایید.
 • در صورتی که ساکن تهران هستید، برای بازپس دادن کالا توسط پیک موتوری، حتما با پشتیبانی فروش تماس بگیرید.

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

 • اگر ایراد بهداشتی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری کالا، با تایید کارشناسان خدمات پس از فروش فروشگاه عافیت بازار همراه باشد، هزینه‌های ارسال به عهده فروشگاه عافیت بازار است.
 • در صورت انصراف از خرید توسط مشتری، عدم تایید ایراد یا مغایرت آن توسط کارشناسان فروشگاه عافیت بازار، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

قوانین و مسئولیت‌های مربوط به مواد خوراکی و وسایل بهداشتی:

 • فروشگاه عافیت بازار، از تعویض و یا بازپس گیری هر گونه ماده خوراکی و یا آرایشی بهداشتی، معذور است. این فروشگاه در صورتی اقدام به بازپس گیری کالا می نماید که به دلیل اشتباه شرکت، محصولی دیگر برای مشتری ارسال شده باشد. در این حالت نیز مشتریان موظفند تا 24 ساعت پس از دریافت کالا با واحد پشتیبانی فروشگاه تماس گرفته و و آن ها را در جریان این اشتباه قرار دهند. لازم است که عنوان شود، این روند تنها برای محصولاتی است که پلمپ شرکتی آن ها باز نشده باشد. در این صورت، محصول با هزینه شرکت بازپس گرفته می شود و محصول در خواست شده با هزینه رایگان، برای مشتری ارسال خواهد شد.