153 روز پیش

زعفران

زعفران

نام گیاه زعفران
نام علمی Crocus sativus
نام لاتین Saffron
اسامی دیگر زعفران مکزیکی، autumn crocus
دانسته های متداول

تیره: زنبقیان (Iridaceae) واز خانواده سوسنیان

گروه مصرفی: رنگ و طعم دهنده ها، ضد التهاب ها

این گیاه به صورت علفی رشد می کند و ارتفاع آن نیز به ۳۰ سانتی متر می رسد، پیاز این گیاه به صورت غده ای بوده و البته مدور است. این گیاه داخل غلافی فیبری احاطه شده است و چندین شاخه دارد برای رشد آن نیاز به آب و هوای مناسب است و گیاه چندین گل می دهد. در نظر داشته باشید که برگ های آن به صورت چرمی و یا روغنی است و شکل ظاهری آن برافراشته می باشد. بر روی برگ ها شاهد حاشیه های مژه دار هستیم. گل ها شبیه به سوسن هستند و عموماً بهترین فصل برای شکوفا شدن آن پاییز است، در نظر داشته باشید که زعفران ها دارای کلاله قرمز و نارنجی است و این بخش را می توان به صورت دستی از گل ها جداسازی کرد. در نظر داشته باشید که عموماً بهتر است زعفران ها به صورت پودر نشده خریداری شود زیاد بارها دیده شده است که افراد سودجو بخش کلاله گل ها را جمع کرده و آن را به صورت پودر شده با کمی زعفران اصل مخلوط ترکیب کرده و به عنوان زعفران خوب به فروش می رسانند به این ترتیب خرید شما ناخالص بوده و پول زیادی پرداخت کرده آید.

بخش دارویی

کلاله ( زعفران ) ، خشک شده

روش جمع آوری و نگهداری

بهترین فصل برای برداشت خامه گل ها اواسط پاییز است، برداشت به صورت دستی صورت می گیرد و از انبارهایی خنک برای نگهداری گیاه چیده شده استفاده می شود. انبار ها خشک و سایه بوده و هیچ نوع نور خورشید وارد آنها نمی شود. سپس برای اینکه عطر و بوی زعفران از دست نرود باید از کیسه های خاصی استفاده کرد. البته یک سری ظروف نیز وجود دارد که بدون بو بوده و نام اصلی آنها ظروف غیر سنتزی است. این ظروف بو و نور خورشید را از گیاه دور می کنند.


محل رویش

هند ، بخش هایی از اروپا و آسیا ( اسپانیا یکی از مهمترین عرضه کنندگان و ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان زعفران در جهان می باشند ) .

محل رویش در ایران

در برخی نقاط به ویژه استان های خراسان کاشته می شود .

ویژگی های گیاه

این گیاه میوه ندارد و توسط غده های مدور تکثیر می شود .

مزاج گیاه ندارد
درجه مزاج ۰
مصارف سنتی

سوء هضمه ( اثرات بادشکنی )

اختلالات قاعدگی ( اثرات قاعده آوری )

مشکلات تعریق و بیش گرمایی ( اثرات عرق زایی )

دانسته های پزشکی

زعفران دارای کاروتن نارنجی رنگ و تیره بوده و به صورت محلول در آب است. در نظر داشته باشید که این ماده کروسین گفته  می شود. کروسین ها باعث شده اند که رنگ زعفران بسیار زیبا به نظر برسد. اینطور که مشخص است این موارد دارای اثرات ضد سرطانی بوده و سبب می شود که دستگاه ایمنی بدن به طور دقیق کارکرده و سلول های سرطانی بدن را از بین می برد.

کیفیت سنجی زعفران:

هرگز از روی ظاهر زعفران نمی شود در خصوص کیفیت آن تشخیص دارد. در نظر داشته باشید که به طور کلی رنگ تیره زعفران دلیلی بر روی نشانه های مرغوبیت آن است. شما برای اینکه بتوانید کیفیت زعفران را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید باید سه ماده در آن را مدنظر قرار دهید. اولین ماده در آن کروسین است، این ماده دارای رنگ طلایی بوده و خاصیت درمانی دارد. دومین ماده آن پیکرو کروسین بوده و در واقع مسئول طعم زعفران است و به نوعی گلیکوزید تلخ محسوب می شود. زعفرنان مربوط به بوی معطر زعفران می شود. این سه ماده برای تشخیص اصل بودن زعفران بسیار مهم هستند.

موارد اثبات شده

در کشورهای مختلف ر خصوص اثرات این گیاه بارها و بارها صحبت شده است و مشخص شد که بر روی سرطان، بیماری های قلبی و عروقی بسیار تأثیرگذار است. در نظر داشته باشید که این گیاه التهاب را کاهش می دهد و برای حافظه نیز بسیار مفید است.

چین از دسته کشورهایی محسوب می شود که بر روی این گیاه تحقیقات گسترده ای صورت گرفته است و مشخص شد که زعفران دارای اثرات ضد سرطانی بوده و سبب می شود که تخمدان و کولون و سرطان خون نیز تا حد زیادی برطرف شود.

سوئیس بر روی موش های آزمایشگاهی که به طور کلی در معرض عوامل سرطان زا هستند یک سری آزمایش انجام داد، به این برای آنها زعفران تجویز شد و مشخص شد که با زعفران موش ها در برابر بدخیمی از خودشان مقاومت نشان می دهند.

در آمریکا نیز بر روی اثرات زعفران تحقیق های مختلفی صورت گرفته است و مشخص شد که افرادی که دارای ضعف حافظه هستند می توانند با استفاده از این مواد حافظه خود را بهبود ببخشند.

 

در نظر داشته باشید که ۲۰ داوطلب که دارای مشکلات قلبی هستند به طور کلی به دو دسته ده نفری تقسیم شدند ، دسته اول به میزان یک چهارم ق چ از زعفران را به ۱۰۰ میلی لیتر شیر اضافه می شود. در نظر داشته باشید که مصرف آن نیز روزانه دو بار صورت گرفته است. برای دسته دوم نیز دارویی تجویز نشد در نظر داشته باشید نتیجه به این صورت بود که برای دسته اول در حدود ۵۰ درصد کلسترول خون کاهش یافته و همینطور ۶۴ درصد نیز بیماری های قلبی مانند دردهای قفسه سینه کمتر شدند. در اداره غذا و داروی آمریکا دیده شد که زعفران از دسته موادی محسوب می شود که به عنوان یک رنگ خوراکی تأیید شده و استفاده از آن بدون خطر است.

طب چین

اختلالات قاعدگی

برخی سرطان ها

هپاتیت

بیماری های قلبی عروقی

طب ژاپن

در ژاپن زعفران را درون کپسول های خوراکی تولید کرده اند که برای بی خوابی استفاده می شود .

آیورودا ( طب هند )

برونشیت

استفراغ

تب

سردرد ( احتمالاً )

گلو درد

طب ایرانی اسلامی

این گیاه گرم و خشک در درجه اول است و اثرات زیر را دارد :

معرق ( عرق زا )

بادشکن

تقویت کننده بینایی و جلوگیری از بروز آب مروارید

محرک زایمان

مقوی جنسی

مقوی قلب 

عوارض جانبی

مصرف به مقدار توصیه شده با عارضه ای همراه نیست .

موارداحتیاط

بیماری های خونریزی دهنده

مصرف بیش از اندازه

به علت گرانی این گیاه مسمومیت با آن در سراسر دنیا نادر است .

توجه: در برخی از کشور ها از این گیاه برای سقط جنین استفاده می شود ، قبل از سقط بیمار دچار مسمومیت شده و اگر درمان نشود به مرگ می انجامد .

تعداد دفعات مصرف

یک چهارم قاشق چایخوری در ۱۰۰ میلی لیتر آب یا شیر حل و در سه وعده روزانه مصرف می شود .

روش استفاده

خوراکی

موارد منع مصرف

بارداری

شیردهی

افرادی که عضلات ضعیف دارند یا دچار بیماری های فلج کننده هستند .

تداخل دارویی
داروهای جایگزین
مصلح
برچسب ها زعفران

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *